HIM

I bas koga pocnuvam da go pisuvam ova e 03:03! Mrzam cager! Druga rabota sto mrzam e koga ne raboti kiрилcna podrska pa oficijalno moram nа лatinica а rabotata sto najmnogu ja mrazam e Nova Godina! Zasto?! Zatoa sto togas ne e vazno kako si oblecen, koj ti e sтилот (оп! кирилична подршка мистериозно проработува!!!!) не е важно каква музика слушаш, дали си фолкер или рокер, не е ни важно колку пари имаш! Дали си паметен, наобразуван, фин, добар…све тоа паѓа во вода! Важно е само како изгледаш и толку! Точка! Ништо повеќе! Лепотаните ќе си останат лепотани а дебелите копилиња и понатаму нема да бидат ништо друго освен дебели копилиња! КРАЈ! Толку! Во ваква состојба, под обилни количества на Јужен Комфорт (сега па лаица не работи!!) почнувам го обожавам и Хитлер!!!!! Не за друго , сочуствувам со него! Сигурно некоја еврејка гадно го изиграла во младост па после само се одмаздувал! Политиката и светската доминација биле само маска (тука еден поздрав до Венко и Црни клички!)!!! Од denes site startuvaat od nula! (he he pak latinica dojde, ebati virusot!!!)!!! Se od pocetok …… (da bea samo novite pocetoci taka lesni i ednostavni)

Za prv pat posle treta sredno se vrakam pak na HIM i na cela nivna dskografija, pred se postarite izdanija!!

P.S.
Ova ne bese nisto drugo osven pretstavuvanje na impresivniot repertoar na HIM! Slusajte i ….Join me in death!!! 🙂

Advertisements
Categories: Uncategorized
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: